Mateusz Brol

Cierpienie to niewiedza

O mnie

Nazywam się Mateusz Brol

Jestem certyfikowanym coachem kryzysowy, coachem i trenerem.
Założycielem i członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Coachingu Kryzysowego
mam wieloletnie doświadczenie biznesowo organizacyjne certyfikowany
trener biznesu specjalista z zakresu psychologii sukcesu i szczęścia oraz wyznaczania celów

Sam przeszedłem przez głęboki kryzys związany z biznesem i uzależnieniem, który przewartościował całe moje życie i nauczył nowych strategii radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, stresem, ale przede wszystkim nauczyłem się być szczęśliwym, tego, że szczęście jest w środku a nie na zewnątrz – odczuwania pogody ducha mimo kłopotów i sytuacji, które nie raz powodowały u mnie chęć ucieczki.

Wiem jak bardzo potrafi boleć poczucie bezradności i bezsensu a nawet rozpaczy zapijanej alkoholem. Na zewnątrz fason, dobra mina, a w środku coraz mniej porządku. Wszystko w rozsypce.

Pracuję z osobami uzależnionymi . Indywidualnie i grupowo w formie warsztatowej.

Pokazuję, że życie nie musi boleć, że można się nie bać, być wdzięcznym, uśmiechniętym mimo że życie nie jest sprawiedliwe.

Od pewnego czasu realizuję strategie związane z osiąganiem celów w kontekście uzależnienia. Nie jest to łatwe, ale możliwe, gdyż nawet prawidłowo określone cele, dla których jest całe mnóstwo energii i dobrych emocji, nie uchroni przed działaniem mechanizmów uzależnienia.

Można bardzo łatwo zapomnieć kim się jest i co tak naprawdę jest priorytetem w życiu. W konsekwencji może to doprowadzić do utraty dotychczasowego życia, lub życia w ogóle. Nadmiar pozytywnych emocji także jest zagrożeniem. Nie raz widziałem alkoholików zapijających z radości, z powodu osiągniętego sukcesu. Zbyt wielka radość zepchnęła na margines samokontrolę i nawet wypracowane mechanizmy ostrzegające przed zagrożeniem, co skończyło się tragicznie – utratą wszystkiego. Wyjściem jest stała praca ze specjalistą i przygotowanie siebie nie tylko na kryzys ale także na wielki sukces.
Dla mnie praca z ludźmi w kryzysie, szczególne borykającymi się z uzależnieniem to oprócz oddania tego co dostałem od innych, ułatwienie funkcjonowania poprzez przekazanie strategii których sam musiałem się nauczyć na własnym doświadczeniu – czasem bardzo bolesnym ale przede wszystkim „niesienie posłania” że się da. Że można być szczęśliwym, a kryzys przekuć w nową jakość, ze strategiami i umiejętnościami do dalszego życia.

Pozdrawiam serdecznie

Mateusz Brol
coach kryzysowy